AutoDesire

Multicar čili multikára je v Česku nenahraditelný vůz


Správně se tato vozítka nazývají Multicar, ovšem v Česku jim nikdo neřekne jinak než multikára. Jsou kultovním vozy, které se používaly již kdysi po boku Trabantu, Wrtburgu nebo Barkas. Ty ovšem skončily v propadlišti dějin, zatímco multikára žije dál.

Historie továrny, jež vyráběla multikáry, se začala psát v roce 1920, označení Multicar se začalo používat až koncem padesátých let. Populární bývaly zejména „ještěrky“, nicméně většina z vás si vybaví spíš model M25 – náklaďáček s charakteristickou zelenou kabinou. Ten se vyráběl od roku 1987.

Zelené komunální vozy Multicar ještě stále jezdí

Vozítka se zelenou kabinou jsou v mnohých firmách a organizacích ještě v provozu. Fungují dobře a v případě potíží není problém sehnat náhradní díly Multicar právě na tento model. Na českých silnicích se ovšem setkáte i s modernějšími typy multikár.

Dvacetšestku (Multicar M26) můžete také vidět, ale není až tolik častá. Z moderních modelů uvidíte typicky M27 či M30. Velmi často bývají oranžové.

Koupit si multikáru znamená vyvarovat se problémů

Multikáry jsou velmi oblíbené u stavebních, opravářských firem, technických služeb a dalších organizací. Koupě multikáry je dobrou volbou, protože v našich končinách není problém sehnat levné díly Multicar. Samotné vozy jsou dost kvalitní, budou vám sloužit dlouhé desítky let. Existuje také řada servisů, které se na komunální vozy Multicar specializují a mají k dispozici kvalitní díly Multicar.

vicko-nadrze-multikar-m26

Kupte si levné díly na Multicar online

Kvalitní díly na váš Multicar za dobrou cenu pořídíte i v e-shopu Světluška. Technici tohoto e-shopu znají Multicar ve všech verzích velmi dobře, takže pokud vás trápí závažnější závada, určitě zavolejte a využijte odborný servis. Navíc mají náhradní díly skladem, takže nebudete dlouho čekat.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt