NovinkyMulticar čili multikára je v Česku nenahraditelný vůz

Multicar čili multikára je v Česku nenahraditelný vůz

-

Správně se tato vozítka nazývají Multicar, ovšem v Česku jim nikdo neřekne jinak než multikára. Jsou kultovním vozy, které se používaly již kdysi po boku Trabantu, Wrtburgu nebo Barkas. Ty ovšem skončily v propadlišti dějin, zatímco multikára žije dál.

Historie továrny, jež vyráběla multikáry, se začala psát v roce 1920, označení Multicar se začalo používat až koncem padesátých let. Populární bývaly zejména „ještěrky“, nicméně většina z vás si vybaví spíš model M25 – náklaďáček s charakteristickou zelenou kabinou. Ten se vyráběl od roku 1987.

Zelené komunální vozy Multicar ještě stále jezdí

Vozítka se zelenou kabinou jsou v mnohých firmách a organizacích ještě v provozu. Fungují dobře a v případě potíží není problém sehnat náhradní díly Multicar právě na tento model. Na českých silnicích se ovšem setkáte i s modernějšími typy multikár.

Dvacetšestku (Multicar M26) můžete také vidět, ale není až tolik častá. Z moderních modelů uvidíte typicky M27 či M30. Velmi často bývají oranžové.

Koupit si multikáru znamená vyvarovat se problémů

Multikáry jsou velmi oblíbené u stavebních, opravářských firem, technických služeb a dalších organizací. Koupě multikáry je dobrou volbou, protože v našich končinách není problém sehnat levné díly Multicar. Samotné vozy jsou dost kvalitní, budou vám sloužit dlouhé desítky let. Existuje také řada servisů, které se na komunální vozy Multicar specializují a mají k dispozici kvalitní díly Multicar.

vicko-nadrze-multikar-m26

Kupte si levné díly na Multicar online

Kvalitní díly na váš Multicar za dobrou cenu pořídíte i v e-shopu Světluška. Technici tohoto e-shopu znají Multicar ve všech verzích velmi dobře, takže pokud vás trápí závažnější závada, určitě zavolejte a využijte odborný servis. Navíc mají náhradní díly skladem, takže nebudete dlouho čekat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři začali pracovat na ročníku druhém. Není se čemu divit -...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy. Za správným chladícím účinkem klimatizace stojí klimakompresor, který je klíčovým...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....
- Advertisement -spot_img

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy....