AutoDesire

McLaren MP4-12C Spider


O novém vozu automobilky McLaren byly sepsány již stohy pomyslného i skutečného papíru. Jasné je, že tento britský supersport opět výrazně ovlivní dění na trhu těchto typů automobilů a konkurenci dá pořádně zabrat. Nyní ovšem přišel další trumf McLarenu – MP4-12C Spider.

Tento supersport se skládací střechou tak bude konkurovat například Ferrari 458 Spider. Jeho pevná střecha se poskládá za 17 vteřin, a to i při jízdě do 30 km/h. Nevýhodou je hmotnost vozu, která narostla téměř o třicet kilogramů. Příplatek za skládací střechu je něco málo přes půl miliónu korun oproti standartnímu modelu.

McLaren MP4-12C Spider VIDEO

Co se týče ostatních částí vozu, tak plně vychází ze základního modelu. O výkon tohoto roadsteru se tak bude starat dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 3.8 litru, který dokáže vyvinout výkon až 625 koňských sil a maximum točivého momentu dosahuje hodnot až 600Nm.

Maximální rychlost je oproti kupé nižší o celé čtyři kilometry v hodině – 329 km/h. Stokilometrovou rychlost zdolá za 3.3 vteřiny. Základní cena tohoto vozu se pohybuje v přepočtu přibližně kolem šesti miliónu korun.

McLaren MP4-12C Spider

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt