AutoDesire

Maserati GranTurismo MC Stradale


Ženevský autosalón přinesl jednu novinku i ve stánku automobilky Maserati. Ovšem kdo by čekal nějakou nečekanou premiéru či překvapivý koncept bude nejspíše zklamán. Onou novinkou je totiž Maserati GranTurismo MC Stradale. Oproti verzi, kterou již známe, má navíc dvě místa pro cestující na zadních sedadlech.

Ale abychom fakta uvedli na pravou míru, nejde o sedadla pro skutečné pasažéry, nýbrž spíše pro zavazadla či maximálně pro děti. Plán Maserati dopřát rychlou jízdu čtyřem cestujícím najednou tak nevyšel zcela podle očekávání.

Nicméně pojďme si vůz představit o něco podrobněji. Jako jeho dvoumístný kolega také vychází ze závodní varianty MC Trofeo. O výkon se stará vidlicový osmiválec o objemu 4.7 litru, který disponuje maximálním výkonem až 466 koňských sil. Veškerý výkon je pak skrze manuální šestistupňovou převodovku MC Race Shift přenášen na zadní nápravu vozu.

Výsledkem je pak maximální rychlost vozu lehce přes 300 km/h. Vzhled vozu se nijak extra nezměnil, ovšem to zrovna potřeba nebylo, jelikož italský design na tomto voze opět ukázal svou krásu.

Maserati GranTurismo MC Stradale

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt