Kam u nás pro Ferrari nebo Maserati?

Scuderia Praha a.s. je jediným oficiálním prodejním a servisním zastoupením značek Ferrari a Maserati v České Republice. Firma funguje již s více než desetiletou historií a zastupujeme rovněž značku Abarth. Nabízí příjemné a exkluzivní prostředí v luxusních showroomech, vstřícný přístup a kvalitní servisní péči včetně certifikace na opravy strukturálních dílů.

FERRARI
Vozy se vzpínajícím se hřebcem patří mezi legendy mezi automobily a o co více lidí je obdivuje a sní o nich, o to méně je vlastní. Ferrari se drží osvědčené DNA a každý z modelů nabízí neopakovatelné zážitky za volantem v kombinaci s luxusním zpracováním, skvělými jízdními vlastnostmi a úžasnými motory. Nicméně vozy jsou stále více univerzálnější a zdaleka nejsou jen pro ty, kteří by ve volném čase nejraději brázdili po závodních tratích. Každý z aktuálních modelů navíc přichází s bezplatným servisním programem údržby. Koupě Ferrari není jen koupí vozu, je to plnění snů. A prožijte si ten sen naplno se Scuderií Praha, která coby jediný oficiální zástupce Ferrari v České republice nabízí jedinečné možnosti personalizace vozu včetně návštěvy ateliéru v Maranellu.

MASERATI
Automobilka s trojzubcem ve znaku slaví v roce 2014 stoleté narozeniny a za tu dobu se stala synonymem pro italskou eleganci, styl, luxus v kombinaci se sportovními geny. Maserati k jubileu připravilo dvě zbrusu nové limuzíny v podobě Quattroporte a Ghibli, které doplňují nadčasové kupé a kabriolety v podobě GranTurisma a GranCabria.
Limuzíny nyní nabízejí u vybraných motorizací i pohon všech kol, všechny současné modely zároveň mají tříletou záruku bez omezení ujetých kilometrů.

ABARTH
V roce 1908 se ve Vídni narodil Karl Abarth, pozdější geniální konstruktér a autor mnoha skvělých vozů. Přestože si musel poradit s mnoha problémy, jeho technické schopnosti, smysl pro inovace a obrovský talent od počátku neomylně vedly k úspěchu. Nejprve závodil na kole, později na motocyklu. Pětkrát se stal šampionem Evropy, ale po těžkém zranění nakonec závodění zanechal. Během 2. světové války se přestěhoval do Itálie a v roce 1949 založil vlastní firmu.

Znak se štírem od nepaměti zdobí závodní vozy. Již roku 1951 se na závodní trati objevil první sportovní model z dílny Abarth – 204 Sport Spider. Od té doby nebylo větších soupeřů. K nezapomenutelným okamžikům historie značky patří například rok 1964, kdy vozy Abarth na závodních tratích získaly 741 prvenství, nebo rok 1965, kdy Abarth zvítězil téměř 900 krát. Mezi slavné modely patří například Fiat Abarth 750 Berlina, Fiat Abarth 595 a 695, 500 Abarth, Abarth 750 GT či Abarth 850. Z konce 60. let pak pak pocházejí nezapomenutelné modely jako 1000 Berlina, Fiat Abarth 1300 OT, Fiat Abarth 1000 SP nebo Fiat 2000 Sport Spider.

Mohlo by se zdát, že Abarth je značka pouze pro automobily. To by ale Karl Abarth nesměl být tak všestranně zaměřený člověk. Mezi jeho geniální vynálezy patří například tlumiče výfuku a výfuky pro vysoce výkonná auta. Vymýšlel také různorodé tuningové kity pro silniční vozidla, především pro společnost Fiat. Zapojen byl i do výroby sportovních vozů pro značky Porsche a Simca.

Vozy se šírem ve znaku jsou od léta 2011 i na českém trhu. Na výběr je mezi modely Abarth 500, Abarth 500C a Abarth Punto Evo. Záleží tedy jen na vás, zda s legendární pětistovkou vyrazíte do města, s Abarthem 500C na výlet, kdy vám střecha již nebude bránit v rozletu, nebo si pořídíte kompaktního škorpiona Punto Evo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *