AutoDesire

Lamborghini Aventador LP700-4


Dlouho čekali všichni příznivci automobilky Lamborghini na nový model, který by pozvedl slávu těchto italských aut. Nyní přichází, supersport Lamborgini Aventador LP700-4.

Lamborgini Aventador se může stejně jako ostatní Lamba chlubit tolik typickým designem inspirovaným leteckým průmyslem, který tato automobilka vyznává. Opět se může pyšnit také dveřmi vyklápějícími se vzhůru. V plánu je pak také verze bez střechy, které bychom se mohli dočkat snad příští rok, nicméně automobilka zatím zarytě mlčí.

Vidlicový dvanáctiválec se čtyřmi ventily na válec o objemu 6.5 litru zásobuje Aventadora silou 700 koní při 8250 otáčkách za minutu. Maximální točivý moment je 690Nm. Výkon je samozřejmě posílán na všechna čtyři kola pomocí systému Haldex. Spotřeba by se přitom měla držet kolem hranice patnácti litrů na sto kilometrů.

Maximální rychlost Lamborghini Aventador LP700-4 je 350km/h, z nuly na sto stihne zrychlit pod tři vteřiny. Neuvěřitelně rychlá je pak sedmistupňová převodovka, která v nejrychlejšímu režimu zvládne změni rychlost za 50 milisekund.

První modely vyjedou z výrobní linky již toto léto, ovšem pokud jste si již neobjednali jeden, máte smůlu. Letošní produkce vozů je prý již totiž vyprodána, přičemž za jeden vůz dostane Lamborgini v přepočtu kolem šesti a půl milionu korun.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt