AutoDesire

Koncept Mercedes-Benz třidy A


Dnes nás překvapily fotografie konceptu vozu Mercedes-Benz třídy A, který by měl být poprvé představen na autosalónu v Šanghaji. No na první pohled musíme říct, že překvapení bylo více než příjemné.

Do prodeje by se pak tento vůz měl dostat již příští rok. Oproti starší verzi dostala nová Ačková třídy mnohem menší rozměry a dle našeho názoru i mnohem atraktivnější, dalo by se říci i agresivní sportovní design. Tento model by měl být přímm konkurentem vozů Audi A3 či BMW 1, tedy dalších německých automobilek. Jde vidět, že v současné době je o menší sportovně laděné automobily velký zájem, čehož se pochopitelně automobilky snaží využít.

Snaha návrhářů o co nejširší rozvor se zřejmě povedla, nicméně i přesto bude motor uložený na přídi vozu pohánět přední nápravu. V konceptu by mělo jít o přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který by měl disponovat výkonem přibližně přesahující dvěstě koňských sil. Spolupracovat by pak měl s dvouspojkovou převodovkou.

Uvidíme, jak bude vypadat konečná sériová verze a jak moc se bude lišit oproti tomuto konceptu. Dá se očekávat, že zejména interiér dospěje určitých změn.

Koncept Mercedes Benz třídy A

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt