AutoDesire

Šetřit na povinném ručení je snadné


Cesta k úspoře na povinném ručení je snadná a rychlá. Přesto ji stále mnoho řidičů nevyužívá. Podívejme se tedy na ta podezřele výhodná pojištění podrobněji.

Jen samé výhody

Online pojišťování vozidel má na našem trhu už několikaletou tradici, tudíž se lze ohlédnout a zhodnotit, jak funguje. Zatímco ceny soustavně klesají, služby jsou čím dál kvalitnější. Pokud si například objednáte povinné ručení po internetu od některého ze srovnávačů, ihned vám mailem přijde zelená karta a nemusíte tak čekat na originál odeslaný poštou.

Lákadlem zdaleka největším jsou ale sazby povinného ručení. Ty jsou zpravidla o desítky procent nižší, než je běžné při sjednání přímo v pojišťovně, nebo na jejím webu. Příčiny jsou dvě:

1) Internetoví prodejci mají s pojišťovnami vyjednané skvělé podmínky, protože je už dnes online sjednávání nepostradatelným distribučním kanálem.

2) Prodejci operující výhradně přes internet mají minimální náklady, které se tak negativně nepodepisují na výši pojistného.

Srovnávače jsou populární i v zahraničí

Internetoví prodejci poskytující nezávaznou kalkulaci pojistného od mnoha pojišťoven najednou, u nás využívá kolem 10 % majitelů vozidel. To je v porovnání s vyspělým světem docela málo. Například Anglie se může pochlubit ve využívání online pojištění skrze srovnávače šestinásobkem tohoto čísla.

Krása srovnání je v tom, že stačí vyplnit jeden jediný formulář, na jehož základě se provede výpočet pojistného u všech pojišťoven v nabídce příslušného srovnávače. Zájemce tak ihned vidí, jakou cenu mu která pojišťovna při online sjednání dokáže nabídnout. Samotné uzavření pojistky je pak otázkou dalších několika kliknutí.

Kolik se dá ušetřit?

Reálná průměrná úspora se pohybuje kolem 1 500 až 2 000 Kč. Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu povinného ručení v České republice, která je cca 3 000 Kč, úspora je to opravdu obrovská. Snížit cenu povinného ručení můžete přitom i vy sami nejen zodpovědným ježděním a získáváním bonusů, ale právě i sjednáním online, za které pojišťovny poskytují až 15% slevu.

Pro nezávaznou kalkulaci navštivte portál povinnerucenisrovnani.cz

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt