AutoDesire

Porsche 918 Spyder Prototype


Německá automobilka Porsche konečně představila „letní“ verzi svého supersportu Porsche 918, který podle očekávání a tradice dostal označení Spyder. Ač jde zatím o prototyp, téměř jistě se jej brzy dočkáme v sériové výrobě.

Zatím je vůz, jak je patrné na fotkách, opatřen závodním postřikem odkazující na slávu předchozího modelu Porsche 917. V současné době tak čeká prototyp 918 Spyder rozsáhlé testování na okruzích.

Porsche 918 Spyder Prototype je průkopníkem mezi supersporty, jelikož jde o tzv. Plug-in hybrid. Zážehový osmiválec o objemu 4.2 litru s maximálním výkonem přes 570 koní totiž doplňují dva elektromotory pro každou nápravu, přičemž oba mají něco přes sto koňských sil.

Kombinovaný výkon vozu tak přesahuje 770 koní, přičemž Porsche udává spotřebu pouhých tří litrů na sto kilometrů. To zní přinejmenším zajímavě,ovšem těžko říci, jak tomu bude ve skutečnosti. Jistý fakt ovšem je maximální rychlost, která činí 325 km/h. Stokilometrovou rychlost pak 918 Spyder zvládne pod tři vteřiny.

Porsche 918 Spyder Prototype

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt