Víte, jaký je v současné době z běžných paliv nejčistší pohon pro automobily? Samozřejmě, že je to zemní plyn! Proto máte nejvyšší čas, abyste vyměnili benzínovou nádrž vašeho vozu za nádrž na CNG. Pokud bychom se pokusili o porovnání s naftou, tak motory na CNG (stlačený zemní plyn) produkují až o 80% nižší emise NOx a aromatických uhlovodíků a naprosto eliminují emise SO2 a pevných částic. Nižší jsou samozřejmě emise oxidu uhelnatého (CO), velmi jedovatého plynu, a to až o 50%. Pokud bychom se rozhodli srovnávat CNG s benzínem, pak se jedná o snížení emisí oxidu uhelnatého (CO) o 75%, emisí oxidu uhličitého (CO2) o 25% a až o 80% nižší emise aromatických uhlovodíků.

Pomozte předcházet globálnímu oteplování

A tak v době, kdy se stále více a více hovoří o globálním oteplování, skleníkových plynech a skleníkovém efektu, je argument pro pohon na stlačený zemní plyn, výměnu staré nádrže na benzín či naftu za nádrž na CNG a reduktory CNG velmi důležitý. Vždyť ve velkých městech západních zemí jsou již dopravní prostředky jezdící na ropné produkty omezovány, například při vjezdu do centra. Automobilů jezdících na CNG se to však netýká.

Dostupná možnost pro všechny

A pak je tu také dieselgas. Dostupná možnost pro každého, kdo chce dosáhnout významných úspor při provozu vozidel s dieselovým motorem prakticky všech kategorií a úrovní jejich vyspělosti, aniž by musel sáhnout k celkové přestavbě.U dieselgas se jedná se v podstatě o mixování dvou paliv různých vlastností.

Ve světě se nejedná o žádnou novinku a systém je například v Severní Americe, Kanadě či Austrálii využíván (především v těžké dopravě) již mnoho let. Tato novinka se dostala v poslední době i do Evropy. Není čemu se divit, když ceny pohonných hmot neustále stoupají.

Potřebný sortiment pod jednou střechou

Navštivte proto LPG eshop, kde vás o této možnosti budou informovat. Nejenže ušetříte za palivo a snížíte obsah pevných částic ve výfukových plynech, ale budete mít příležitost zkonzultovat i přechod na nádrže CNG nebo nádrže LPG. Navíc naleznete veškerý sortiment, který se vám může hodit – filtry LPG, hadice LPG, reduktory LPG, aditiva do LPG a další.

Předchozí článekObujte své auto do nových bot
Další článekMěkká podlaha ochrání i pomůcky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno