Jaguar letos začal prodávat svůj nejrychlejší model v historii své značky. Kupé XKR-S dostalo plných 550 koní a ihned tak vznikla konkurence pro vozy značek Aston Marin či Nissan. A jak si vede Jaguar XKR-S v přímém srovnání s Nissanem GT-R Vám přinášíme nyní v článku, navíc i s srovnáním obou aut z Top Gearu.

Začneme tedy asijskou střelou – Nissanem GT-R. Ten dostal pro letošní rok zajimavou modernizaci, která jej odliší od starší verze. Na první pohled upoutají LED diody ve funkci denního svícení. Dvakrát přeplňovyný šestiválec o objemu 3.8 litru byl také vyladěn, což zapříčinilo nárust maximálního výkonu na 530 koňských sil a max. točivého momentu plných 612 Nm. Největší podíl na zvýšení výkonu má bezesporu přeprogramování řídící jednotky.

Dvouspojková převodovka funguje naprosto dokonale a je zárukou rychlého a sportovního zážitku z jízdy. I díky tomu dokáže GTRko zrychlit na stokilometrovou rychlost za tři vteřiny, maximální rychlost je potom 315 km/h.

Nissan GTR

Mezi konkurenty Nissanu GT-R se od letošního roku staví také Jaguar XKR-S. Ten jsme si podrobně představili již při jeho oficiálním představení na autosalónu v Ženevě, kde se poprvé ukázal veřejnosti. O tom si můžete přečíst zde.

Jaguar dostal pětilitrový osmiválec, který disponuje výkonem až 550 koňských sil, maximální rychlost je 300 km/h a stovku zvládne za 4.2 vteřiny.

Jaguar XKR-S

A jak dopadlo srovnání obou vozů ? Na to nám odpověděl Jeremy Clarkson v pořadu Top Gear. Podle něj vyhrál jednoznačně Nissan. A je tu hned několik podložených důkazů. Sprint ovládl díky řízení startu jednoznačně Nissan, v zatáčkách díky lepší stabilitě a přilnavosti vítězí také Nissan. Navíc i v praktičnosti má své přednosti – větší kufr a dvě zadní použitelná sedadla. Navíc je Nissan skoro o milión korun levnější než Jaguar.

Top Gear: Jaguar XKR-S vs Nissan GT-R

Závěr je potom jasný. Pokud chcete sportovní kupé, určitě při výběru neopomeňte právě Nissan GT-R.

Předchozí článekAtkinson novým králem Top Gearu
Další článekŠtěsí při nehodě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno