Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu sluneční clony do auta. V parném létě jsou skvělým řešením, jak nesedět při jízdě vystaveni přímým slunečním paprskům. Sluneční clony www.vopi.cz/proti-slunecni-clony-do-auta/ se vyrábí v mnoha tvarech i provedeních.

Výhody slunečních clon

Sluneční clony do auta na boční okna u zadních sedadel chrání auto před zbytečným zahříváním i pasažéry cestující na těchto místech. Na tomto místě obvykle sedí děti. Ty zaujmete stínítky s různými obrázky. Každé dítě má svou oblíbenou pohádkovou postavičky, rodičům se proto vyplatí zvolit sluneční clony právě s takovýmto motivem. Clony na boční okna mohou mít podobu roletek nebo stínítek. Stínítko do auta byste měli vybírat především podle tvaru a plochy. Díky tomu totiž zvolíte takové stínítko, které bude nejlépe odpovídat konkrétnímu okénku. Sluneční clony do auta je možné vybírat také podle přichycení. Některé clony lze přichytit pomocí přísavky, jiné jsou založeny na magnetickém systému. Zatímco clony s přísavkou mají tendenci padat, stínítko s magnetickým systémem drží i při otevřeném okénku. Další možností, jak vybrat sluneční clonu do Vašeho auta, je zvolit ji podle modelu automobilu. Stejně tak je tomu také clonám u automobilů značky Škoda. Sluneční clony Škoda Octavia jsou na skle auta připevněny pomocí kovového rámu. Sluneční clona je vyrobena z černé, hrubé textilie s viditelnými oky.

Sluneční clony se vyplatí

Také na přední sklo lze použít sluneční clony. V tomto případě však lze použít v momentě, kdy auto stojí delší dobu na přímém slunci. Tato clona je zcela nepropustná. Jen tak je totiž možné zabránit vyhřívání vozu slunečními paprsky skrze přední sklo. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv sluneční clonu do Vašeho automobilu, vždy budete chráněni před UV zářením slunečních paprsků. Sluneční clony rovněž chrání interiér a zabraňují jeho blednutí vlivem slunečního záření. Na podzim je snadno srolujete a schováte na následující sezónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *