AutoDesire

Odhlučnění dveří – jak a proč se provádí?


Pokud vás za jízdy netrápí nadměrný hluk, ale spíše nepříjemné rezonance vycházející ze dveří spolu se špatnými akustickými vlastnostmi interiéru, které vám znemožňují naplno si vychutnat vaše oblíbené songy, pak určitě stojí za zvážení přistoupit k odhlučnění nebo chcete-li utlumení dveří automobilu.

Odhlučnovací proces

V rámci odhlučnění auta, tedy konkretněji dveří auta, se pro dosažení maximálního efektu zaměřujeme jak na vnitřní, tak na vnější neboli venkovní část plechu dveří. Na obě části lepíme vrstvu antivibračního materiálu. Pokud se jedná o vozidlo, ve kterém jsou klasické igelity, tyto igelity zpravidla strháváme a nahrazujeme antivibračním materiálem, který vzhledem ke svému důmyslnému složení dokáže vytvořit kvalitnější ozvučnici pro reproduktor.

Odhlučnění pomocí vrstvy antivibračního materiálu výrazně zlepšuje akustický projev basových / středobasových reproduktorů, které pak při poslechu správně duní. Ozvučnice je totiž kompletně uzavřena a zpevněna, takže jsou basy sytější.

Při odhlučnění dveří se zaměřujeme také na tapecírunk, který je v drtivé většině případů plastový. Ten však nepolepujeme antivibračním materiálem, ale speciální akustickou pěnou. Kromě toho se díváme i na plasty dotýkající se kovové karoserie vozu nebo jiných kovových částí – ty obalujeme speciální páskou, aby za jízdy nevznikaly nepříjemné rezonance. Pořádné basy totiž mohou dveře rozvibrovat a rozrezonovat natolik, že vám to zkazí celý zážitek z poslechu.

 

Naší osvědčenou metodou trojího odhlučnění už technici z naší dílny ošetřili dveře ve stovkách vozů. Klienti od nás odjíždějí vždy naprosto spokojení a nadšení ze svých „nových“ dveří, které najednou dávají pocit, jako by seděli v o třídu vyšším autě.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt