AutoDesire

Lamboirghini Asterion – býk v hávu elektřiny


Hybridní technologie pomalu získává své místo i mezi luxusními automobily a není proto divu, že i Lamborghini na nedávno proběhnuvším Pařížském autosalonu představilo svůj historicky první plug – in hybrid. Tento výtvor konstruktérů ze Sant’Agaty využívá podobnou technologii, jako jejich konkurenti z řad Ferrari, McLarenu a Porsche a to sice kombinaci benzínového motoru V10 a tří elektromotorů. Díky této kombinaci dokáže Asterion s plynem na podlaze vyprodukovat výkon o počtu 910 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za rovné tři sekundy a maximální rychlost 320 km/h.

Ovšem zda-li pociťujete ve svém nitru touhu chránit lední medvědy, můžete i v jindy tak bláznivém Lambu ujet čistě na elektřinu celých 50km při maximální rychlosti 125 km/h. Při pohledu na hodnotu spotřeby paliva, se člověku ani nechce věřit, že výrobce udává u takto výkonného automobilu spotřebu pouze 4,2l/100km.

Co se týče designu jedná se o úžasnou směs retra – tvar připomínající legendární Miuru a moderních – pro automobilku s býkem na kapotě tolik typických prvků.

I když se u tohoto „gétéčka“ jedná o pouhý koncept, vypadá velice realisticky a snad se v brzké době dočkáme oficiálního oznámení o zařazení Asterionu do produkce.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt