AutoDesire

Jak získat nejvýhodnější pojištění vozidel?


Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je při provozování automobilu nutností. V případě zaviněné nehody hradí škody, které se týkají majetku nebo újmy na zdraví, jejích ostatních účastníků. Bez tohoto pojištění byste všechna rizika spojená s řízením vozidla museli vzít na sebe. To znamená, že veškeré krytí by poté šlo z vaší kapsy.

Zjistěte si tu nejlepší cenu pojistky

Jak už název napovídá, zákonné pojištění vozidel je skutečně povinné, neboť je stanovené zákonem. V případě, že nemáte povinné ručení sjednané, se dopouštíte přestupku, za který vám hrozí pokuta ve výši 5 000 – 40 000 Kč. Nemá smysl příliš bazírovat na nějaké lepší, finančně nákladnější ceně pojistného, neboť ve výsledku z něho neplynou žádné výhody. To platí za situace, když budete jezdit bez nehod. A o to jde každému především.

V současné době je na trhu více než 10 kvalitních pojišťoven, jež nabízí výhodné povinné ručení. Vzájemně si zdravě konkurují, z čehož těží samozřejmě zákazník, protože získá nejlepší poměr ceny v kombinaci s výhodnými produkty. V kategorii těch nejoblíbenějších je i povinné ručení od České pojišťovny. Ne každý má čas obcházet jednu pojišťovnu po druhé a zjišťovat konkrétní podmínky. Tento proces vám výrazně usnadní internetové srovnávače cen pojistného. Stačí zadat údaje z malého technického průkazu a během okamžiku získáte přehlednou cenovou nabídku.

Jak je to s pojistným u převodu auta?

Veškerou evidenci vozidel zajišťuje registr vozidel. Do tohoto registru je možné přihlásit jakýkoliv automobil, který má platný technický průkaz a povinné ručení. Tento doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je znám pod pojmem zelená karta. U přepisu vozidla se pojistné u původního majitele ukončí a nabyvatel si musí co nejdříve sjednat povinné ručení nové.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt