AutoDesire

Vytrvalci z Ostravy


Mnozí z automobilových nadšenců jistě pravidelně sledují při nejmenším jednu sérii automobilových závodů. Bohužel co si budeme nalhávat. Spolu s novými technickými regulemi ohledně designu, techniky a hlavně motorů se z nejsledovanější motoristické disciplíny, Formule 1, stává fraška. Závodní monoposty s nízkými nosy připomínají vzhledem spíše vysavač a bohužel musím také konstatovat, že kvůli miniaturním pohonným jednotkám i tak znějí. Naštěstí si motoristický fanoušek nemusí příliš zoufat. Ve světě přeci najdeme nespočet dalších závodních sérií, které přinesou stejnou, ne-li větší porci vzrušujících zážitků. Mezi ně již dlouhou dobu patří vytrvalostní závodění. Tyto závody jsou oblíbené hned z několika důvodů. Zaprvé prověří dokonale schopnosti pilotů, jak ve dne, tak i v noci a za druhé i techniku po stránce výkonnosti a spolehlivosti.

Při slovním spojení vytrvalostní závodění se většině lidí okamžitě vybaví závod 24h Le Mans. V dnešní době se ovšem tento druh náročného okruhového závodění rozšířil po celém světě. Mezi tyto akce patří i nedávno proběhnuvší Dubai 24hodin, ve které měla i Česká republika své želízko v ohni.

Nutno říci, že posádka týmu Válek autosport ve složení Marcel Kusín a Petr Válek dokázali v zemi arabských šejků, že i Středoevropané vědí, jak se drží volant. Ve svém červeném BMW 130i dokázali zúročit své zkušenosti a i přes to, že neabsolvovali jediné tréninkové kolo, vybojovali si v kvalifikaci skvělou čtvrtou příčku. V průběhu závodu se dokázali posunout na třetí místo. To byl naneštěstí konec jejich snažení. V 86. kole závodu přišla vážná porucha elektroniky a veškeré naděje na protnutí cílové pásky byly ztraceny. Bohužel i takovéto situace patří do světa motorsportu.

Z tohoto závodu si celý tým odváží další cenné zkušenosti, které by jim mnoho týmů mohlo závidět! Vždyť Válek autosport působí na poli profesionálních závodů již 40 let. Ve svém ostravském autoservisu se věnují jak konstrukci závodních speciálů, primárně od BMW, tak i renovaci veteránů.

Za všechny čtenáře Autodesire.cz přeji Petr Válkovi mnoho úspěchů na závodních okruzích a mnoho šťastných zákazníků jeho autoservisu!

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt