AutoDesire

Už máte přezuto?


Ptáte se co? No přece pneumatiky. Mezi listopadem a březnem má každý řidič povinnost jezdit na zimních pneumatikách. Teď už můžete v klidu přezout zase na letní. Možná si říkáte, že to není až tak potřeba. I na zimních se jezdí dobře a proč hned utrácet za služby v autosalonech. Víte ale, že každý druh pneumatik má jiné vlastnosti a jinak se chovají v různém počasí přímo na vozovce? Nepodceňujte náhodu a raději předejděte všem eventualitám. Bude se vám to hodit.

Proč je nutné měnit pneumatiky?

Povinnost vyměnit pneumatiky se týká každého řidiče v období mezi 1. listopadem a 31. březnem. Není však nutné zařizovat vše hned na začátku měsíce, pokud jsou teploty vysoko nad normálem. Pokud je ale na komunikaci sníh, led nebo dokonce námraza, měli byste přezout neprodleně. V případě, že neuposlechnete nařízení, může vám hrozit pokuta do 2 000 Kč. Co je však podstatnější, ohrožujete nejen sebe a své spolucestující, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Zimní pneumatiky mají hlubší dezén – minimálně 4 mm, a také měkčí směs, která lépe reaguje na sněhu a ledu.

Testování letních pneumatik

V testu kvalitních letních pneumatik se utkalo značky Continental ContiPremiumContact 5, Continental ContiEcoContact 3 a Uniroyal RainExpert 3. Všechny vynikají stabilitou a kratší brzdnou dráhou. To jsou základní testované parametry, jež by vás měly zajímat u všech pneumatik. Dalším faktorem je také rychlostí kategorie. V případě, že holdujete rychlejší jízdě, vyhrály by u vás pneumatiky Barum Bravuris 2, což je hi-tech kolo schválené do rychlosti 300 km/h. Letní pneu mívají různé dezény. Uniroyal RainExpert 3 využívá efektu žraločí kůže. Snižuje tak odpor vody a zlepšuje výkon.

Jaká kola pro rodinný vůz?

Continental ContiPremiumContact 5 nabízí mimořádně pohodlnou jízdu díky preciznímu handlingu a stabilitě na mokrém povrchu. Perfektně brzdí a navíc je ekonomická díky vysokému kilometrovému výkonu a snížení valivého odporu. Odpovídají rychlostní kategorii středních vozů. Tyto letní pneumatiky proti ostatním testovaným spojují výkon s úsporou a hodí se proto nejvíc.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt