AutoDesire

Škodovka plánuje zdivočelou Octavii


Škoda UK touží po úspěchu na závodním poli, přičemž si nevybrala žádný jednoduchý cíl do začátku. Právě naopak, s nadupanou Octavií se představí na závodech týden rychlosti v Bonneville na solných pláních.

Zde se utkávají ty nejrychlejší automobily, a vůbec všechny stroje dosahující závratných rychlostí. Taky podle toho vypadají závodní pravidla, kdy každé vozidlo musí mít například i brzdící padák. Letos se dočkáme na startovní čáře také Škodovky.

Britská odnož boleslavské automobilky ve spolupráci s přední tuningovou firmou REVO Technik se chystá na tyto závody se speciálně upravenou verzí Octavie VRS. A důvod ? Oslava desátého výročí modelu VRS na britském trhu.

Upravný model Octavie zůstane u dvoulitrového motoru TFSI, ten ovšem bude mít výkon až šestset koňských sil. Přepracované turbo, vylepšené vstřikování a vyšperkovaná elektronika, to vše přispělo k neuvěřitelnému výkonu tohoto dvoulitru. Navíc po snížení Octavie o osm centimetrů a vylepšení aerodynamických vlastností se dá čekat, že se tento exemplář požene ďábelskou rychlostí. Podle všeho by měl dosáhnout až 320 km/h.

Uvidíme jak si na závodech povede, nicméně už teď máme další námět k debatě.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt