AutoDesire

Přeprava nadměrných zásilek je vědaNa dopravě malých balíků není nic fascinujícího. Denně můžete ve městech potkávat dodávky různých přepravců a přemýšlet o tom, co asi vezou. Nicméně jsou i jiné typy přepravy, u kterých se přepravované zboží nedá skrýt. Když převážíte velké stroje, jste všem na očích, a především musíte celý proces pečlivě plánovat.

Nadměrná přeprava je komplikovaná záležitost, a to od samotného naložení až po vyložení zásilky. Proto ji není vhodné svěřit jen tak kdekomu. Existuje pouze pár specializovaných společností, pro něž je nadrozměrná doprava denní záležitostí. Mají vychytané i ty největší detaily a poradí si s pecí z továrny i obrovským bagrem.

Co všechno se přepravuje?

Nadrozměrná přeprava je určená pro těžké a velké náklady. Maximální možné rozměry i hmotnost se samozřejmě liší dle společností, kterou si vyberete. Například Easy Logistics, s.r.o. si poradí s výrobky o váze až 53 t, šířce 6 m, délce 22 m a výšce 4,5 m. Věděli jste například, že přeprava nadrozměrných nákladů má svá omezení? Po Evropě nelze přepravovat výrobky vyšší než 4,5 m, v rámci ČR jsou restrikce trochu mírnější. Navíc je nutné počítat s mosty a dalšími parametry zvolené trasy.

Bez vozového parku by to nešlo

Přeprava nadrozměrných zásilek si samozřejmě vyžaduje patřičnou techniku. Jde zejména o tahače, podvalníky a návěsy. Easy Logistics používá kvalitní techniku značek Volvo, Broshius, Faymonville a Schwarzmüller. Mají zkušenosti například s převážením vzduchotechnických jednotek, ventilů, bagrů, nakladačů, kontejnerů apod. Často je přepravují v rámci celé Evropy.

Po Evropě je situace ještě složitější

Přeprava těžkých nákladů mezi různými státy si vyžaduje dobrou jazykovou vybavenost dispečerů, schopnost vyřídit všechna povolení a také spolupráci s dalšími přepravními společnostmi. Easy Logistics, s.r.o. tohle všechno má. Navíc je přeprava těžkých zásilek v jejich podání pojištěná až do 10 milionů korun po celém území Evropy.

 


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt