AutoDesire

Porsche Panamera Turbo S


Porsche ukázalo světu Panameru v nejvyšší výkonové verzi, která nese označení Turbo S. Oproti standartním verzím nabídne plných 550 koňských sil. Poprvé by se veřejnosti měla ukázat na autosalónu v New Yorku.

V současné době jsou tak k dostání čtyři výkonové verze modelu Porsche Panamera. Krom základního můžete dostat verzi S, Turbo nebo nyní představenou a nejsilnější verzi Porsche Panamera Turbo S. S rozložením koňských sil je to vzestupné, když základní model nabízí nejmenší výkon a model Turbo S solidních 550 koní a točivý moment 750Nm.

O výkon se stará dvakrát přeplňovaný osmiválec, který spolupracuje s automatickou převodovkou a pohání obě nápravy. Díky tomu dokáže Panamera Turbo S zrychlit na stovku za 3.8 vteřiny, což je na dvoutunový kolos ve srovnání s odlehčenými supersporty velice dobrý čas. Přitom stále se ukazují výhody vozu rodinějšího typu, protože spotřeba je “pouhých” 11.5 litru na sto kilometrů.

O zvýšení výkonu u stejného motoru oproti standartním verzím se stará především vyladěné turbodmychadlo a samozřejmě vyšperkovaná elektronika. Pořizovací cena by se měla pohybovat kolem čtyř miliónů korun.

Porsche Panamera Turbo S


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt