AutoDesire

Porsche 918 Spyder


Německá automobilka Porsche na frankfurtském autosalónu konečně představila horkou novinku, a to supersport Porsche 918, jehož koncept byl znám déle jak tři roky. Vůz tedy vzbuzuje velká očekávání, tudíž nebude mít lehké začátky.

Hodně lidem Spyder 918 určitě připomene slavnou Carreru GT, na kterou tento vůz volně navazuje. Ačkoliv se jedná o supersport, vůz bude mít oproti konkurenci obrovskou výhodu v použitelnosti i v běžném provozu, zatímco ostatní supersporty zde výrazně ztrácí. Vůz například nabízí i zavazadlový prostor o objemu 110 litrů.

Vidlicový osmiválec o objemu 4.8 litru se bude starat o pohon vozu. Ten disponuje výkonem až 608 koní a maximem točivého momentu až 528 Nm. Navíc se jedná o hybrid, tudíž se spalovacím motorem bude spolupracovat i elektromotory, které disponují výkonem až 286 koní.

Kombinovaný maximální výkone je tak až astronomických 887 koní, přičemž ještě výraznější je maximum točivého momentu, které dosahuje až hodnot 1280 Nm, přičemž v rozsahu 800 až 5000 otáček za minutu je minimum točivého momentu 800 Nm!

To jsou dá se říci až šílená čísla. Výkon bude na kola přenášen skrze dvou spojkovou sedmistupňovou převodovku. I díky tomu má Porsche 918 Spyder pokořit hranici 300 km/h za 22 vteřin. Přitom má při klidné jízdě mít kombinovanou spotřebu těšně nad hranicí tři litrů na sto ujetých kilometrů.

Porsche 918 Spyder


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt