AutoDesire

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series


Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz konečně představil model SLS od tunerské firmy AMG, který dostal přívlastek Black Series. A pro toho, kdo rád vozy AMG musí být již jasné, že právě Black Series znamená opravdu velmi výkonný vůz.

A je tomu opravdu tak, nový Mercedes-Benz SLS AMG Black Series není svému jménu nic dlužen. O výkon se bude starat vypiplaný atmosférický osmiválec o objemu 6.2 litru, který disponuje maximem výkonu až 631 koňských sil, což už je pořádné stádo splašené síly. Maximum točivého momentu sice oproti verzi GT3 kleslo na 634Nm, nicméně díky tomu můžete motor vytočit až do osmi tisíc otáček.

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series

AMG také hodně šetřilo na váze, čehož je jasným důkazem výsledná váha 1550 kg. Samozřejmostí je karbonová karosérie, dále se dosáhlo úspory váhy na sedačkách, titanovém výfuku či Li-On baterii namísto klasické.

I díky nízké váze dokáže Mercedes-Benz SLS AMG Black Series zrychlit na stokilometrovou rychlost za 3.6 sekundy. Maximální rychlost je pak 315 km/h, a to vše při kombinované spotřebě jen 13.5 litru na sto ujetých kilometrů.

Zatím ovšem není jasné, kdy přesně se tento vůz dostane na trh, ani jeho přesná cena. Dá se ovšem očekávat, že se cenovka tohoto vozu přehoupne hodně přes pět miliónů korun.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt