AutoDesire

Lotus Exige S


Může se pyšnit přídomkem nejrychlejší Lotus s otevřenou střechou za celou historii této automobilky – to je Lotus Exige S Roadster. Přestože byl představen již na letošním ženevském autosalńu, my Vám přinášíme více informací se zpožděním až nyní.

Klasická verze modelu Exige byla na trhu již nějaký ten pátek, ovšem na roadster se stále čekalo. Premiéry se dočkal na zmiňovaném ženevském autosalónu.

O výkon se bude starat vidlicový šestiválec, který je uložen před zadní nápravou. Kompresorem přeplňovaný motor o objemu 3.5 litru bude produkovat maximální výkon až 350 koní a maximum točivého momentu se zastaví až na hodnotě 400 Nm při 4500 otáčkách za minutu.

Poháněna je samozřejmě zadní náprava, a to skrze šestistupňovou manuální převodovku. Za příplatek je možné dostat poloautomat s pádly pod volantem.

Maximální rychlost otevřeného Exige je 233 km/h, zajímavý je čas, který vůz potřebuje pro dosažení 100 kilometrové rychlosti, který nepřekročí hranici tří vteřin. To umožňuje i extrémně lehká konstrukce vozu, jenž váží jen něco málo přes jednu tunu.

Lotus Exige S Roadster

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt