AutoDesire

Lamborghini Aventador Pirelli Edition


 Není tomu tak dlouho, kdy jsme zde psali o ne zcela vydařeném Ferrari Sergio. To mělo za úkol připomenout dlouholetou spolupráci mezi Ferrari a Pininfarinou. S další novinkou zůstáváme stále v Itálii a budeme opět oslavovat.

Lamborghini se rozhodlo poukázat na své více než padesátileté partnerství s italskou společností, která se specializuje na výrobu pneumatik – Pirelli. Tento vztah se začal psát roku 1963, kdy samotný Ferruccio Lamborghini oslovil Pirelli ohledně výroby obutí pro jeho 350GTV.

Tehdy si „rozzuřený býk“ tyto „milánské botky“ oblíbil natolik, že se z nich od té doby nevyzul a dle tiskové zprávy od Lamba je bude obouvat ještě nějaký ten pátek i v budoucnu.

Bohužel výsledný „narozeninový dort“ mě samotného dosti zklamal. Očekával jsem něco, jak to jen říci. Něco více Lamborghini. Očekával sem bláznivou studii podobnou Venonu nebo Egoistovi oslavující „dokonalou přilnavost od Pirelli“.

To co nám bylo naservírováno je pravý opak tohoto očekávání. Marketingoví pracovníci v Sant’Agatě se pravděpodobně velice dlouho zamýšleli nad tím, jak zatraktivnit dnes již 3 roky starý Aventador. A samozřejmě není jednodušší způsob než přebarvit střechu na černo, přidat pár červených proužků, nabarvit třmeny brzd, přidat větší kola a zvýraznit na pneumatikách slovo Pirelli. A aby bylo jasné, že jde o limitovanou edici, nesmíme zapomenout pořádně zvýšit cenu.

pirelli

Pro mě je to jen další náznak toho, co se s Lamborghini pomalu děje od doby, co se jeho majitelem stalo Audi.

Z toho nejbláznivějšího, co se dalo ve světě motorismu najít, se pomalu vytrácí to, co jsme na něm tolik milovali – ŠÍLENSTVÍ. Pirelli edice nám jen dokazuje to, jak se Lamborghini zaměřuje na finanční stránku výroby.

A jeho další letošní počiny nás v tomto tvrzení čím dál více utvrzují. Kdo z nás by si ještě před 5 lety dokázal představit, že by Lamborghini mohlo kdy postavit hybrid. Nebo co hůře, že by mohlo byť jen na vteřinku uvažovat o SUV a k tomu vyráběném na Slovensku?! Ano zde je řeč o konceptech Asterion a Urus.

Exkluzivitě vozů s býkem ve znaku již zvoní hrana.

Nám pravděpodobně nezbude nic jiného, než zamáčknout slzu a vzpomínat na ty doby, kdy se o Lamborghini šuškalo, že je z jiné planety.

 

 

Láká vás projížďka v luxusním voze? Využijte služby půjčovny luxusních vozů a projet se můžete klidně už zítra.


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt