AutoDesire

Jeep Grand Cherokee SRT8


Na autosalónu v New Yorku představil americký výrobce Off-roadů Jeep modernizovaný model Grand Cherokee s označením SRT8. Ten se stal s 472 koňskými silami dosud nejsilnějším vozem této automobilky.

A není se tak co divit, že to ve Spojených státech evropské automobilky na trhu s SUV a Off-roady nemají vůbec jednoduché. Do prodeje totiž vstoupí ještě letos na konci léta právě Jeep Grand Cherokee SRT8. Ten nabídne vidlicový osmiválec HEMI o objemu 6.4 litru, který nabízí maximální výkon 472 koňských sil a točivý moment 630Nm. Oproti starší verzi vozu Jeep Grand Cherokee SRT8 dostal modernizovaný model téměř o 50 koní navíc.

VIDEO: Jeep Grand Cherokee SRT8

Samozřejmostí je pro tento vůz pohon všech čtyř kol. Zajímavostí tohoto pohonu všech kol, jenž nese název Quadra-Trac je fakt, že v případě potřeby dokáže přenést až 100% výkonu na jedno ze zadních kol. S oběma nápravami pak bude spolupracovat automatická pětistupňová převodovka doplněná pádly pod volantem.

Maximální rychlost Grand Cherokee SRT8 je omezena na 250Km/h, stovku pak dokáže zvládnout kolem pěti vteřin. Další změnou je pak vzhled vozu, který dostal mnohem krásnější outfit, dopněný LED denním svícením vepředu. Celkově vůz vypadá mnohem sportovněji. Cena zatím výrobcem nebyla stanovena, tak se o ní můžeme jen dohadovat ..

Jeep Grand Cherokee SRT8


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt