AutoDesire

Honda CR-Z Mugen


Honda již loni představila nástupce slavého modelu CRX, který dostal označení CR-Z. Vzhledem k asijskému původu automobilky nebylo ani překvapením, že se v tomto modelu objevily nejnovjěší technologie v čele s hybridním motorem. Našlo se ale mnoho těch, kteří Hondě vytýkali malý výkon tohoto sportovně laděného vozu. Naštěstí, pro tyto případy funguje firma Mugen.

Ta si vzala CR-Z do svých rukou a výsledek je více než úctyhodný. Krom vyladěného interiéru, který dostal agresivnější průduchy na masce a celkově sportovnější vzhled, jde v prvné řadě o výkon. Inženýři ve firmě Mugen se především starali o lepší využití točivého momentu elektromotoru, protože ten je dostupný už od nulových otáček.

Honda CR-Z Mugen zblízka

Celkový výkon vozu se pak zvýšil na velice zajímavých dvěstě koňských sil, točivý moment je pak 245Nm. O pohon se přitom stará čtyřválec o objemu 1.5 litru spolu s kompaktním elektromotorem.

Představit široké veřejnosti by se tento vůz měl ještě letos na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu. Bohužel Honda příliš nepočítá se sériovou výrobou tohoto vozu, takže zřejmě tento vůz nenajdeme vystaven před autosalónem Hondy ani v budoucnu.

Honda CR-Z Mugen


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt