AutoDesire

Citroën C4 Cactus je dobře „opancéřovaný“ městský crossover


Velkorysý a prostorný uvnitř, s karoserií, která nemůže nezaujmout – to je nový Citroen, příjemný společník do města. Parťák, co je vybavený proti vlivům poněkud neurvalého a hektického městského okolí.

Airbumps – gumové bublinky, co ochrání před škrábanci

Vzhledově je nejblíž ke klasickým hatchbackům s lehce zvýšeným podvozkem a přerostlé SUV mastodonty naštěstí připomíná jen vzdáleně. Co je na Cactusu unikátní, jsou gumové vzduchové nárazníky. Na první pohled zaujmou úplně každého a hlavně ochrání lak před odřením.

Citroen C4 cactus

 

Protože i když francouzský svým kaktus vzhledem trochu mate, určitě to není auto do terénu. Jeho revírem je město a okolí, především parkoviště kancelářských a nákupních center. Tam při popojíždění, otvírání dveří nebo tlačení nákupního vozíku nejvíc hrozí, že vám vaše auto někdo „potluče“. A při podobným situacím kapsy airbumps opravdu fungují. Zajímavý designový prvek je tedy především účelný.

Citroen C4 cactus

 

V zácpě oceníte pohodlí

Když francouzští designeři Citroen C4 Cactus navrhovali, mysleli na jeho posádku, která se v něm bude „plazit“ kolonou na výpadovce z města. Kabina je opravdu veliká a přední široká spojená sedadla připomínají spíše sofa, na kterém doma odpočíváte u televize. Na vzdušnosti prostoru přidá i prosklená střecha, co dovnitř pustí světlo, a kufr s objemem 358 litrů je prostě velkorysý.

Citroen C4 cactus-interiér

 

Přístrojová deska – minimalisticky přehledná

Oprostila se od všech přebytečných tlačítek, kokpit je díky 2 přehledným displejů téměř 100% digitální. Dotykovým sedmipalcovým displejem ovládáte třeba navigaci, klimatizaci, multimédia a další nastavení, displej za volantem ukazuje rychlost nebo nastavení tempomatu.

Citroen C4 cactus-přístrojová deska

 

Jízda po městě Cactusu svědčí

Kaktus není závodník na dálnice, ani speciál na rozbité okresky. Zato ve městě na rovné hladké silnici pojede výborně. Je lehký, i na své relativně větší rozměry zůstal dostatečně mrštný a při nižších rychlostech se vám odvděčí příjemnou spotřebou.

Citroën C4 Cactus je prostě pohodlný originál do města, ve kterém ani na přeplněné ulici v davu dalších aut 100% nezapadnete.

Pro bližší informace doporučujeme navštívit web společnosti Citroen Carling nebo přímo autosalon na ulici Hviezdoslavova 51 v Brně.

.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt