AutoDesire

Chrysler 300 SRT8


Chrysler, americká automobilka již více jak padesát let vyrábí model s označením 300. V průběhu let se tato vlajková loď automobilky Chrysler dočkala mnoha modernizací a také několika vyšperkovanými modely. Ty již tradičně dostávají označení SRT8. Ne jinak je tomu i tentokrát.

Tento nabušený sedan byl poprvé představen na právě probíhajícím autosalónu v New Yorku, k výrobě je pak připravený pro rok 2012. O výkon tohoto vozu se bude starat vidlicový osmiválec HEMI s objemem 6.4 litru, jehož výkon by se měl pohybovat těsně pod hranicí pětiset koňských sil s točivým momentem 630Nm.

Motor je s hnanou nápravou spojený skrze pětistupňovou automatickou převodovou, ovšem je také možné sekvenční řazení pomocí pádel pod volantem.

VIDEO: Chrysler 300 SRT8

Oproti klasickému sériovému modelu se tento sportovněji laděný model liší především agresivnějším vzhledem, což dokresluje černá mřížka chladiče i podbarvení světlometů.

Maximální rychlost tohoto sedanu je 280km/s, stovku pak zvládne přibližně za čtyři vteřiny. Výrobce pak udává i čas na čtvrtmílovou vzdálenost, kterou zvládne Chrysler 300 SRT8 za dvanáct vteřin. Prodávat by se měl bohužel pro evropské příznivce značky Chrysler jen v Severní Americe. S případnou výrobou pod záštitou Lancie, dceřinné společnosti Chrysleru se podle všeho nepočítá.

Fotogalerie: Chrysler 300 SRT8


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt